מאמרים

החזרי מס

כ-90% מהשכירים במשק זכאים להחזר מס מהמדינה. אם עדיין לא בדקת ב-6 האחרונות כנראה שהגיעה הזמן לבדוק ולקבל כסף חזרה.

ישראלים רבים העובדים כשכירים אינם מתמצאים היטב בענייני משכורתם. די להם בידיעה כי שכרם נכנס לחשבון הבנק בזמן, והם אינם טורחים לבדוק האם מגיע להם החזר מס מן המדינה. אלא של-90 אחוזים מן השכירים במדינה אכן מגיעים החזרי מס, ולכן כל מי שאינו טורח לבדוק זאת – פשוט מפסיד כסף מדי שנה, בסכומים שיכולים להצטבר גם לאלפי שקלים.


 


מהו החזר מס?


כל מי שמרוויח כסף במדינת ישראל צריך לשלם אחוז מסוים למס הכנסה, אבל לא רבים יודעים שסך המס שחייב השכיר לשלם מחושב לפי ממוצע שנתי. לפיכך, אם שילמתם מס הכנסה לאורך שנה שלמה ובסופה התברר ששילמתם יותר מדי, אזי מגיע לכם סכום כסף בחזרה בעבור השנה שחלפה. סכום כסף זה נקרא החזר מס.


יש מספר סיבות אפשריות בעטיין ניתן לקבל החזר מס לשכיר. למשל, יתכן ששכיר כלשהו זכאי לנקודות זיכוי במס הכנסה (מפאת היותו חייל משוחרר, מתגורר בפריפריה, חד הורי וכן הלאה). לחלופין, אם אדם לא עבד תקופה מסוימת מתוך השנה, הרי שממוצע השכר שלו באותה שנה נמוך מן הממוצע השנתי הרגיל ועל כן הוא זכאי להחזר מס בעבור התקופה במהלכה לא עבד. סיבות אחרות יכולות להיות פעילות בבורסה, עבודה ביותר ממקום עבודה אחד, עבודה מחוץ לגבולות מדינת ישראל, מתן תרומות, ולפעמים אפילו טעויות פשוטות בחישוב עשויות להביא לקבלת החזרי מס לשכירים.


חשוב לדעת כי אם מגיע לכם החזר מס בעבור שנת מס מסוימת ואינכם דורשים אותו, בחלוף יותר משש שנים כבר לא תהיו זכאים לקבל אותו. כלומר, את הבקשה להחזר מס יש להגיש עד שש שנים רטרואקטיבית – ומכאן החשיבות לבצע את הבדיקה ולהגיש את הבקשה כמה שיותר מוקדם. אחרת, כאמור, הכסף שמגיע לכם פשוט הולך לאיבוד.


 


אז איך מקבלים כסף בחזרה ממס הכנסה?


 


משרדנו מתמחה בבדיקת זכאות להחזרי מס, באיסוף המסמכים הנדרשים ובהגשת בקשות למס הכנסה. הבדיקה מתבצעת ללא עלות, ואנו נוודא שתקבלו את ההחזר הגבוה ביותר האפשרי. פנו אלינו עוד היום ונשמח לסייע לכם לקבל את המגיע לכם מן המדינה.


 


להלן חלק מהשאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם כתנאי לזכאות להחזר מס: 1. האם במהלך 6 שנים האחרונות היית/ה תקופה ללא עבודה/באבטלה/מחלה/חופשה ללא תשלום/החלפת מקום עבודה/ חופשת לידה

 2. האם הנך שכיר/ה שמשלם מס ומרוויח/ה לפחות 6,000 ש"ח נטו

 3. האם הפקדת כספים אל קופת גמל או תשלום לביטוח חיים

 4. האם היו הכנסות ממספר מקומות עבודה במקביל

 5. האם משכתם שלא כדין מקופות הגמל

 6. האם יצאתם לפנסיה או פיטורין

 7. האם יש מוגבלויות רפואיות אצל בן משפחה

 8. האם הנכם משפחה חד הורית/גרוש או נשוי בשנית ושילמת או משלם מזונות בשש השנים האחרונות

 9. האם תרמתם, הפסדתם בבורסה, שילמתם מס שבח

 10. האם הנכם גרתם או גרים בישוב ספר, עולים חדשים, תושבים חוזרים

 11. האם היו טעויות חישוב שכר ע"י המעביד

 12. האם הנכם זכאים לתואר אקדמאי


אם עניתם כן לאחת השאלות אזי אתם זכאים להחזר מס.


הבדיקה ללא עלות!


 


 השאירו פרטים כאן


 או במייל yaffabar1@gmail.com


טל': 054-4756681


יפה בר-הון רואה חשבון


התקשורת 7 אשדוד